خرید نهال از نهالستان اکین نهال

خرید نهال با کیفیت بالا

خرید نهال یکی از اصلی ترین و سخت ترین نکات قبل از احداث باغ و یا کاشت نهال در منزل شخصی میباشد. انتخاب و خرید نهال با کیفیت نیاز به تجربه و تخصص دارد. اگر نهال انتخاب شده دارای میوه است تضمین میوه با کیفیت و خوش طعم و اگر درخت غیر مثمر است دارا بودن از سایه سار و زیبایی آن حائز اهمیت میباشد. اهمیت خرید نهال با کیفیت به این دلیل است که اگر شما دارای زمین مناسب و آب و هوای مساعد باشید اما با خرید نهال بی کیفیت و بیمار نمی توانید انتظار درختان تنومند و پرثمر داشته باشید. در نتیجه به بازدهی مورد نظر خود دست نمی یابید.

خرید نهال از مراکز معتبر و نهالستان های مورد تایید جهاد کشاورزی تا حدودی این اطمینان خاطر را به شما میدهد تا با خیال راحت خرید کنید. در این بین نهالستان های وجود دارند که دارای باغ مادر میباشند که تمام نهال ها و پیوندها در همان مرکز انجام میشود، این مورد باعث کاهش خطا و اشتباه در پیوند میگردد.

خرید نهال هایی که دارای شناسنامه سلامت از جهاد کشاورزی میباشند مورد تایید این سازمان هستند. این نهال ها دارای کیفیت بالا هستند و عاری از هر گونه ویروس و آفت میباشند. اگر قصد احداث باغ و یا در فکر شروع کاشت نهال هستید پیشنهاد ما خرید نهال از نهالستان آکین نهال میباشد، آکین نهال تنها نهالستان دارای باغ مادر در منطقه غرب کشور میباشد، آکین نهال با ارسال نهال به سراسر کشور در خدمت باغ داران گرامی میباشد.

انواع نهال انگور

انواع نهال انگور

برای اطلاع بیشتر از انواع انگور و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال بادام

انواع نهال بادام

برای اطلاع بیشتر از انواع بادام و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال هلو

انواع نهال هلو

برای اطلاع بیشتر از انواع هلو و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال گردو

انواع نهال گردو

برای اطلاع بیشتر از انواع گردو و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

خرید انواع نهال سیب

انواع نهال سیب

برای اطلاع بیشتر از انواع سیب و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال به

انواع نهال به

برای اطلاع بیشتر از انواع بادام و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

خرید انواع نهال گلابی

انواع نهال گلابی

برای اطلاع بیشتر از انواع گلابی و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال شلیل

انواع نهال شلیل

برای اطلاع بیشتر از انواع گردو و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال گیلاس

انواع نهال گیلاس

برای اطلاع بیشتر از انواع انگور و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال سنجد

انواع نهال سنجد

برای اطلاع بیشتر از انواع سنجد و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

Untitled-7 copy

انواع نهال الو

برای اطلاع بیشتر از انواع الو و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال انجیر

انواع نهال انجیر

برای اطلاع بیشتر از انواع انجیر و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال زرد الو

انواع نهال زرد الو

برای اطلاع بیشتر از انواع زرد الو و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال عناب

انواع نهال عناب

برای اطلاع بیشتر از انواع عناب و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع ناهل فندوق

انواع نهال فندوق

برای اطلاع بیشتر از انواع فندوق و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال پسته

انواع نهال پسته

برای اطلاع بیشتر از انواع پسته و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع نهال قلمه

انواع نهال قلمه

برای اطلاع بیشتر از انواع قلمه و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

انواع توت

انواع نهال توت

برای اطلاع بیشتر از انواع توت و نحوه خرید نهال و مشاوره آیکون تماس با ما را لمس کنید.

نکات مهم در خرید نهال

رعایت نکات مهم در خرید نهال باعث میشود تا نتیجه نهایی کار مطلوب و و خوشایند باشد، گاهی مشاهده شده که رعایت نکردن نکات بسیار ساده در نتیجه باعث عدم رضایت باغدار از محصول نهایی شده است ما در اینجا به بررسی تعدادی از این موارد خواهیم پرداخت. مواردی که ذکر شد تعدادی از نکاتی بود که در خرید نهال میتوان به آن دقت کرد و مورد توجه قرار داد، در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی تخصصی تر با کارشناسان آکین نهال در تماس باشید. نکات مهم عبارتند از:

 

  1_نهال باید از ریشه زیادی برخوردار باشد، ریشه ها نباید بیش از حد پیچ خورده باشد.

  2_سرمازدگی، سوختگی و یا هرگونه آسیب ظاهری در ریشه نهال نباشد، ریشه دارای رطوبت باشد.

  3_در خرید نهال دقت به این نکته که ساقه نهال بصورت سالم و مستقیم و بدون انشعاب رشد کرده باشد.

  4_دقت به قسمت تاج نهال که این قسمت باید دارای انشعاب و طبیعی باشد.

  5_نهال انتخاب شده باید دارای پوسته شفاف و با طراوت و همچنین زیر پوسته باید دارای رطوبت باشد.

  6_در صورت خرید نهال پیوندی باید یکسال از زمان پیوند گذشته باشد. رشد پیوند باید بصورت عمودی باشد.

  7_به جوانه های برروی شاخه ها باید دقت کرد تا سالم و قوی باشند، در اینصورت میتوان امیدوار بود با کاشت نهال شاخه های بیشتری رشد کنند.

  8_اگر نهال خریداری شد از نوع بذری است حداقل باید 2سال از کاشت آن گذشته باشد.

  9_دقت به این نکته که تمامی قسمت های نهال بدون هیچ آفت و یا بیماری باشد.

 

سوالات متداول در مورد خرید نهال

چرا خرید نهال از اکین نهال بهترین گزینه است؟

نهالستان اکین نهال با توجه به اینکه اولین مجموعه دارای باغ مادر نیز میباشد، تمامی ارقام نهال را بدون واسطه و بطور مستقیم عرضه میدارد. تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت میباشند.

شرایط خرید نهال بصورت اینترنتی؟

در خرید نهال بصورت اینترنتی رعایت مواردی همچون تضمین سلامت و امکان مرجوعی نهال از مهمترین موارد میباشد، اکین نهال با تضمین رضایت خریداران امکان مرجوعی انواع نهال در صورت عدم رضایت مشتری را دارد.

نحوه اطلاع از قیمت انواع نهال؟

در صورتی که نیاز به خرید نهال با هر نوع و ارقامی میباشید، کافیست با یک تماس در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان اکین نهال از قیمت روز نهال مطلع شوید.

آیا در صورت خرید نهال شامل خدمات پشتیبانی نیز میشود؟

مجموعه اکین نهال با تکیه بر کارشناسان مجرب و متخصص آماده ارائه هرگونه راهنمایی و مشاوره قبل از خرید میباشد، همچنین در صور خرید نهال پشتیبانی و مشاوره تا زمان برداشت محصول ارائه میگردد.

نکاتی مهم در مورد کاشت قبل از خرید نهال

بعد از انتخاب و خرید نهال اطلاع از نکاتی در مورد کاشت نهال اهمیت دارد، در اینجا به بررسی نکاتی جزئی در مورد کاشت انواع نهال ها خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به اطلاعات کامل و جامع در این مورد میتوانید از مقاله کاشت نهال وبسایت ما استفاده کنید.

یکی از نکاتی که بسیاری از نهال کاران و باغ داران به آن معتقد هستند این است که نهال باید در زمان خواب کاشته شود، یعنی در زمان خواب از خاک بیرون آورده و در همان زمان مجدد کاشته شود. رعایت این نکته نیز بسیار مهم است که بین خارج کردن نهال از زمین تا کاشت مجدد وقفه طولانی اتفاق نیفتد.

زمان کاشت نهال

زمان کاشت نهال از موارد مهم در مورد احداث و کاشت میباشد، بهترین زمان برای خرید نهال و کاشت آن فصل پاییز میباشد، هرچند بسیاری معتقد هستند که سه ماه زمستان هم تا اوایل بهار زمان مناسبی میباشد. البته این فصل بسیار حساس میباشد و درصورتی مجاز است که منطقه دارای سرمای شدید و زمستان سخت نباشد. در کل بهترین فصل کاشت نهال همان فصل پاییز میباشد.  اصلی ترین دلایلی که این فصل را مناسب میکند هوای خنک میباشد. در این فصل ریشه گیاه و نهال اصطلاحا در حالت خواب قرار دارد.

در زمان خواب ریشه جابجایی نهال از گلدان به زمین و یا از مکانی به مکان دیگر با کمترین شوک انجام میشود. بعد از کاشت نهال وقتی ریشه و خاک اطراف آن خنک باشد و دمای مناسب داشته باشد بهتر رشد میکند. مورد دیگر بارش باران های پاییزی میباشد که نیاز آبی و رطوبت را تامین میکند. پس از کاشت نهال در این فصل حساس ترین قسمت نگهداری این است که نهال جوان و تازه کاشته شده باید از وزش شدید باد و همچنین سرمای شدید زمستان در امان باشد، دلیل این مورد هم این است که هنوز نهال و ریشه استحکام لازم را ندارد و امکان آسیب وجود دارد.

یکی دیگر از نکاتی که در زمان کاشت نهال از اهمیت بسیاری برخوردا است شرایط آب و هوایی میباشد، کاشت نهال باید در شرایط جوی ملایم و به دور از وزش باد شدید تا قبل از از استحکام ریشه نهال.

انتخاب نوع برای خرید نهال

یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید نهال باید به آن دقت کرد، اندازه نهال میباشد که نباید بزرگ و یا خیلی کوچک باشد و باید اندازه نهال متوسط باشد.

آبیاری نهال

قبل از خرید نهال به این نکته توجه کنید که نهال ها نیاز به آبیاری مداوم دارند، ریشه نهال ها باید هر روز آبیاری و سیراب باشند.

نوع خاک

برای رشد بهتر نهال ها بهتر است خاک از یکدستی و کیفیت بالا برخوردار باشد، خاک باید از هر نوع عوامل اضافی و مضر پاک گردد. پیشنهاد افزودن کود گاوی نیز مفید است.

محل کاشت نهال

پس از خرید نهال باید محل کاشت از هرگونه گیاه دیگر پاکسازی گردد، با اینکار نهال تغذیه کافی از مواد مغذی خاک را خواهد داشت. نهال باید در گودال با عمق مناسب نه کم و نه زیاد قرار گیرد. بهتر است قسمتی از ساقه هم همراه ریشه در خاک قرار گیرد.

لیست قیمت جهت خرید نهال

نهالستان آکین نهال ارائه دهنده انواع نهال ها از جمله نهال گردو، هلو، گلابی، بادام و عناب و… می باشد. قیمت نهال به عواملی بسیاری از جمله نوع محصول و گونه آن، کیفیت نهال و سن نهال و … بستگی دارد. شما با خرید نهال با کیفیت از نهالستان معتبر مانند نهالستان آکین نهال اطمینان دارید که یک سرمایه گذاری مطمئن انجام داده اید. برای انتخاب نهال خود می توانید به لیست نهال ها مراجعه کنید و با انواع نهال های موجود از هر یک از محصولات آشنا شوید. انتخاب نهال مناسب باید بر اساس شرایط زمین کاشت، شرایط آب و هوایی منطقه و زمان کاشت انجام شود.

برای خرید نهال و اطلاع از قیمت نهال می توانید با کارشناسان شرکت آکین نهال تماس حاصل نمایید تا مشاوره لازم را دریافغت کنید.

دکمه بازگشت به بالا